Tak jsou tady další Velikonoce. Velikonoce jsme samozřejmě prožili především v kostele a takhle to začalo.
Ve čtvrtek 21.4. jsme se vydali ve složení J+K Novotní, J+M Trödlerovi, J+V Librovi, Pavel Zelený a Zdeněk Pařík na „svěcení olejů“ do Brna. Cestou nás provázel otec Pavel Habrovec a brzy jsme po společné modlitbě dorazili do Brna. V Brně byla překrásná mše v katedrále sv. Petra a Pavla. Po mši následovalo občerstvení a poté jsme se vydali na zpáteční cestu. Do Nového Města jsme přijeli asi ve 14:00 a tak následovala první velikonoční schůzka. Večer jsme si připoměli Poslední večeři Páně a po mši následovalo první hrkání kolem kostela.
V pátek 22.4. bylo krásné slunečné ráno a tak se někteří vydali v 7:00 na hrkání.
Po hrkání v 9:00 byla schůzka, na které se sešlo opravdu hodně ministrantů. Vše se řádně nacvičilo a ve 12:00 bylo znovu hrkání…

A v 15:00 bylo další hrkání.

Asi půl hodiny před začátkem obřadu jsme v hojném počtu prošli Křížovou cestou.

Večer jsem prožili obřad a po obřadu jsme se v tichosti vydali do svých domovů.

V sobotu 23.4. začal den jak jinak než hrkáním.

Po hrkání byla v 9:00 znovu schůzka. Ve 12:00 bylo opět hrkání.

V 19:30 byla večení vigílie. Během celého dne jsme se střídali ve službě u Božího hrobu.
V neděli 24.4 byly tři mše. Ranní začala již v 6:45 a sloužil ji otec Jiří Janoušek z Fryšavy. Vše se domluvilo tak, abychom obsadili všechny tři mše.
Na závěr bych chtěl všem poděkovat. Všichni si zaslouží velikou pochvalu za všechnu námahu, kterou vložili do služby Pánu. Chtěl bych poděkovat všem, kteří nejen chodili na každou mši a na každou schůzku, ale jeli i do Brna a pravidelně se účastnili hrkání. Myslím, že každý z nás prožil krásné Velikonoce s radostí a otevřeným srdce. Doufám, že se všichni uvidíme zase příští rok. Už se teď těším.

Jiří Libra


    
redakční systém WordPress, design by ChozeMaster