Dne 12. 4. jsme se vypravili na diecézní setkání mládeže do Brna. Z NMnM nás z naší dvanáctičlenné skupinky bylo celkem 10 ministrantů, což je ohromný úspěch. Ráno jsme sice byli všichni rozespalí, ale to brzy vyprchalo a do Brna jsme dojeli plni energie. Tam nás už čekal každoroční program.
Dopoledne byly jako obvykle přednášky. Někdo však místo dopoledního programu dal přednost objevování exotických kuchyní a navštívil indickou restauraci. Nevím, nebyl jsem tam, ale řekl bych, že příště už radši půjde na přednášky…
Odpolední program se skládal ze mše svaté a z odpovídání biskupa Mons. V. Cikrleho na naše dotazy. Během toho druhého jsme se dozvěděli např., z které strany si biskup loupe banán a jestli si čistí zuby před nebo po snídani. Po odpoledním programu nás už čekal jen návrat domů.
Myslím, že tuhle akci si užil naprosto každý, kdo tam byl, a že se tam rozhodně nikdo nenudil. Taky si myslím, že ohledně zábavy z ní každý vytěžil maximum, co se dalo, takže tam ani nebylo proč se nudit. Jestli bude příležitost, tak bych jel příští rok určitě zase.

Kryštof Novotný


Na Zelený čtvrtek jsme se již tradičně zúčastnili svěcení olejů v Brně. Z Nového Města nás jelo 11 ministrantů, což je velmi slušné.
Do Brna jsme jeli autobusem s ministranty a faráři z okolních farností. Při cestě do Brna jsme se modlili Růženec světla. Když jsme dorazili na místo, šli jsme se převléci a nachystat se na mši svatou, která měla začínat v 9 hodin. Při mši byl svěcen olej Katechumenů, nemocných a Křižmo a kněží obnovovali svůj kněžský slib. Po mši bylo pro ministranty a kněze nachystáno již tradiční pohoštění, chlebíčky, na kterých jsme si všichni pochutnali. Poté jsme šli k Janáčkovu divadlu, kde na nás již čekal autobus, který nás měl dopravit zpět. Aby nám zpáteční cesta lépe utíkala, pomodlili jsme se Korunku k Božímu milosrdenství a poslechli jsme si svědectví kněze Jana Davida o tom, jak se dostal ke kněžství.
Mně osobně se tento „výlet“ líbil a příště pojedu, pokud budu mít opět možnost, moc rád.

Pavel Zelený

    
redakční systém WordPress, design by ChozeMaster